SDE je civilna platforma neodvisnih strokovnjakov in strokovnjakinj s širokim profilom za doseganje sinergijskih ucinkov vrednotenja za trajnostni napredek skupnosti.
Jasna Djordjević, sreda, 12. marec 2014, 10h do 12h. Ministrstvo za zunanje zadeve, sejna soba na Gregorčičevi 25a (dvorišče), Ljubljana.
V ospredju bo kritičen pogled na prakse vrednotenja humanitarne pomoči. So učinki pomoči res doseženi? Pri tem se bo naslonila na nekatere odmevne primere, kot so evalvacija učinkov pomoči žrtvam cunamiju leta 2004, o pozitivnih in negativnih straneh skupnega vrednotenja več organizacij, o evalvatorski praksi pri velikih in izpostavljenih humanitarnih nesrečah (Haiti, Japonska, Filipini) in o tistih, pri nesrečah, ki nastajajo počasi ali so pozabljene (Pacifik, Sahel, Jug Afrike) in o drugih elementih vrednotenja na osnovi praktičnih izkušenj pridobljenih pri vrednotenjih v Aziji in na Pacifiku. Predavateljica bo predstavila značilnosti in posebnosti vrednotenja tuje humanitarne pomoči. V okviru svoje predstavitve bo obravnavala naslednje teme: Humanitarno okolje, Humanitarni standardi, Koordinacija, Področja delovanja , Ocenjevanje potreb, Načrt odziva na potrebe, Faze odziva, Evalvacija odziva na nujne potrebe, Kriteriji kakovosti. Uvodoma bo visoki predstavnik MZZ, Veleposlanim Mitja Štrukelj, v imenu gostitelja srečanja, podal diskusijski prispevek.
Jasna Djordjević, samostojna svetovalka, ima dvajsetletne izkušnje na področju humanitarne prakse, predvsem pri odzivih na nujne potrebe po velikih naravnih nesrečah (poplave, potresi, cunami). Svojo pot je začela pri Mednarodni federaciji društev Rdečega križa in Rdečega polmeseca (IFRC) in jo nadaljevala kot samostojna svetovalka. Sodelovala je z organizacijami kot so Care International UK, DFID UK, Shelter Centre Geneva, Global Emergency Group USA, Red Cross/EU Office Brussels. Sestavila je več priročnikov in navodil na področju odziva na nujne potrebe in o donatorski praksi in zbiranju finančnih sredstev za odziv na nujne potrebe. Na številnih seminarjih je predavala o projektnem načrtovanju in o pomembnosti poročanja. Diplomirala je na Filološki fakulteti beograjske univerze, dodatno se je izobraževala na področju vodenja nevladnih organizacij, projektnega načrtovanja, poročanja, logistike. Živi v Mariboru.
Organizacija predavanja spada v sklop rednih aktivnosti SDE, udeležba je brezplačna. Sejno sobo za izvedbo dogodka je brezplačno odstopilo Ministrstvo za zunanje zadeve.
Prijave udeleženk in udeležencev na info@sdeval.si, do zapolnitve prostih mest (30 oseb).